PROVENCE YATAK ODASI TK

Ürün Ölçüleri & Teknik Özellikler

 
Doğal Meşe Kaplama Üst Yüzeyler

  • Provence Yatak Odasının komodin ve şifoniyer üst tablaları doğal meşe kaplama MDF’den üretilir, tabla etrafına masif kestena kereste uygulanır. Meşe yüzeyler üç kademeli eskitme işleminden geçirildikten sonra, natürel ceviz tonda boyanır, akrilik esaslı sararmaz ve çizilmeye dirençli vernikle cilalanır. Meşe kaplamanın harelerine işleyen ceviz boya ile ağacın doğallıığı ön plana çıkarılır.

 Lake Cilalı MDF Gövdeler

  • Gardrop, şifoniyer, komodin ve karyola gövdeleri MDF parçalardan üretilir. MDF yüzeyler kademeli eskitme boya tekniğiyle işlenir. Köşe ve şeritler el eskitme yöntemiyle teker teker eskitilir. Son katta kullanılan akrilik esaslı sararmaz ve çizilmeye dirençli vernik sayesinde mobilyanın rengi yıllarca korunur.
  • Gardrop, şifoniyer ve komodin kapak ve çekmecelerinde üst kalite frenli menteşe ve ray sistemleri kullanılır.

Masif Kayın Ayaklar

  • Gardrop, şifoniyer, komodin ve karyola ayakları bilgisayar kontrollü fırınlarda kurutulmuş, masif kayın kerestelerden üretilir. El eskitme tekniğiyle ekru renkte boyanıp, son katta sararmaz ve çizilmeye dirençli akrilik esaslı vernik ile boyanır. Bu sayede mobilyanın rengi yıllarca korunur.

 Dökme Demir Kulplar

  • Provence yatak odasında doğal karartma dökme demir kulpların kullanımıyla, 18. yüzyılın demir işçiliğinden de esintiler kazandırılmıştır.