PLUMY YATAK

ÖZELLİKLER

Sıcaklık değişimlerine karşı vücudu koruyan doğal yapısıyla, uyku için ideal atmosfer sağlayan kaz tüyü katmanı destekleyen lateks, çift kat paket
yay, Hindistan cevizi lifli keçe gibi zengin katmanlardan oluşan Plumy yatak, vücut yapısına uyum sağlayarak kasları rahatlatır. Reçetesindeki tüm malzemelerin hava geçirgenlik özelliği sayesinde klima etkisi sağlar, ısı ve nemi doğal olarak yönetir.

Lateks

Genellikle kauçuk ağacının sütünden elde edildiği gibi, doğada bulunan birçok bitkinin salgıladığı ve havayla karşılaştığında katılaşan bir bitki özütüdür. Esnek ve darbe emicidir. Kas yapısı üzerinde rahatlatıcı bir etkisi vardır. Teri emer, koku yapmaz. Yapısında bulunan hava kanalları doğal klima görevi yaparak vücudun kuru kalmasını, hava almasını sağlar. Mantar, mite ve bakteri oluşumuna imkân vermez.

Kaz Tüyü

Doğal yapısı sıcaklık değişimlerine karşı vücudu korur, nemi dengeler ve uyku için uygun bir atmosfer sağlar. Gece boyunca vücudun terini emer ve gündüz bu nemi havaya geri püskürtür. Böylelikle bakteri barındırmaz, koku yapmaz. Oldukça iyi ısı yalıtımı sağlar. Yıl boyunca konforludur: Hava soğukken sıcaklık sağlar, sıcakken serin tutar. Tüy yapısı oldukça hacimlidir, deformasyona karşı yüksek geri dönüş gösterir. Doğru bakımla uzun yıllar kullanılabilir.

El Yapımı

Kapitoneyi oluşturan hücreler, yapının kendi içinde hava sürkülâsyonunu sağlayacağı şekilde, teknik bir formla tek tek elde dikilerek yapılır. Her bir hücre, eşit miktarda kaz tüyü içerir.

Hindistan Çevizli Keçe

Doğal hipoalerjenik bir malzeme olan hindistance vizi lifi yüksek mukavemetli, sert ve oldukça esnektir. İnsana ve çevreye zarar vermez. Lifleri sayesinde ide al bir hava sirkülâsyonu sağlar.

Downproof Kumaş

Kaz tüyünün dışarı çıkmasını önlemek amacıyla özel bir aprenin uygulandığı %100 pamuk kumaştır.

2 Kat Yay Sistemi

Farklı yükseklikte iki ayrı katman olarak kullanılan high-low ve 8 cm’lik paket yaylar, her biri birbirin den bağımsız çalışma özelliği ile eşlerin birbirlerinin dönüş hareketlerinden etkilenmesini önler. Vücut yapısına elastik destek sağlar, basıncı ortadan kaldırır.